Yüksek lisansta hangi dersleri seçmeliyim

Yüksek lisansta hangi dersleri seçmeliyim en çok sorulan sorulardan biridir. Arama yaparak ulaşan öğrenciler, hangi dersleri seçmeleri gerektiği konusunda kafa karışıklığı yaşayabilir. Bu yüzden bizden yardım talep edebilir.

Hangi dersin alınacağı her zaman öğrencinin seçimine bırakılmaz. Zorunlu derslerde bazen ders hocası atanabilir. Bu noktada yüksek lisans öğrencilerinin seçim şansı olmaz. Ancak, seçmeli derslerde ders ve hoca seçimi önem kazanır.

Yüksek lisansta hangi dersleri seçmeliyim diye soruyorsanız yapmanız gereken,ders-hoca hakkında araştırma yapmanızdır. Araştırmayı iki şekilde yapabilirsiniz. Varsa internet üzerinde kısaca araştırma yapın. Hangi dersin seçilmesi gerektiğini, dersin hangi hocadan alınması gerektiğini öğrenebilme şansınız vardır.

Diğer seçenek ise üst sınıflardan, dersi alan öğrencilerden bilgi almaktır. Hangi dersi alabilirim, ya da x dersi alsam , dersi de hangi hocadan alsam diyerek bilgi alabilirsiniz.

Ders seçim zamanı biraz uğraşarak ders seçimini yapmanızı öneririz. Hangi dersi, hangi hoca daha iyi veriyorsa, o hocadan dersi almanız için bu koşuşturmaya değer.

 

 • Yüksek lisansta hangi dersleri seçmeliyim ile ilgili aramalar
  tezsiz yüksek lisans kaç yıl
  tezsiz yüksek lisans doktora yapabilir mi
  yüksek lisans kaç yıl sürer
  tezsiz yüksek lisans ne işe yarar
  yüksek lisans kaç yıl uzatılabilir
  aynı anda iki yüksek lisans yapılır mı
  aynı anda iki yüksek lisans 2016
  yüksek lisans yaparken araştırma görevlisi olmak

Yanıt bırakın

Share
Share
Close