Yüksek lisansı bitirdikten sonra tezin yayını nasıl yapılır

Yüksek lisansı bitirdikten sonra tezin yayını nasıl yapılır? Nasıl yayinlayabiliyouz? Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

Cevap

  • Tezinizi savunup onaylandıktan sonra tezi ciltletip ve pdf olarak bir cd ye kaydedip ilgili Enstitüye veriyorsunuz Enstitü tezinizi belli bir zaman sonra yayınlıyor
  • Poster için tez konunuzu kapsayan bir kongre bulursunuz (bu konuda danışmanızdan destek almanız sağlıklı olacaktır) kongrenin özet gönderim kurallarına uygun olarak özetini hazırlarsınız. Kongreye bildiri gönderme işlemini gerçekleştirirsiniz. Kabul edilirse tezinizi poster olarak hazırlayıp kongrede sunarsınız. Poster olarak sunduğunuz tezinizi daha sonra makaleye çevirebilirsiniz. Bazı kongrelerde bu seçeneği size direk sunarlar dileyen katılımcıların poster makaleleri x dergide yayınlanacaktır şeklinde. Makale yayınlama kısmını henüz halletmiş değilim o kısmı daha bilgili bir arkadaşa devrediyorum
  • Kongre takvimine bakmaniz ve basvuru yapmaniz gerekiyor hocam. Mezun musunuz bilmiyorum ancak yeni gelen yonetmelik geregi bir makale veya iki adet sunum yapmadan artik yüksek lisans mezunu olamıyorsunuz. Danisman hocaniz size bu noktada yardimci olmasi gerekli.
  • Bir tezden birden fazla makale çıkabilir. Tezden yayın yaparken isterseniz önce yayını bildiri olarak sunabilirsiniz, sunum sırasında aldığınız dönütlere göre çalışmanızı güçlendirip makaleye dönüştürerek yayınlatabilirsiniz.

Yanıt bırakın

Share
Share
Close