Ücretsiz intihal raporu

Ücretsiz intihal raporu almak isteyenler, arama yaparak nasıl intihale bakılacağını öğrenmek isterler. Ücret ödemeden intihal raporu nasıl alırım diye soran birçok öğrenci bulunmaktadır.

Tez yazarken öğrencilerin en çok dikkat etmeleri gereken konu intihal oranıdır. İntihal oranını ölçmek için intihal programları vardır. Bunların çoğu ücretlidir. Ücret ödemek istemeyen öğrenciler çeşitli arayışlara girer.

Ücretsiz intihal raporu almak isteyenler aşağıdaki yöntemi izleyebilir

Ücretsiz İntihal raporu

Ücretsiz intihal raporu almak isteyenler, sizin için sınıf açtım turnitin’de. üye olup sonra da sınıf numarası 1461202 ve kayıt şifresi 12345 olarak (diğer istenen bilgileri de) girerek İNTİHAL YARDIM SINIFI’na üye olabilirsiniz. Daha sonra ödev gönder diyerek dosyanızı yükleyip en fazla 1 saat içinde intihal raporunuzu görüntüleyebilirsiniz. Ödev gönder dedikten sonra yukarıda otomatik olarak KES&YAPIŞTIR çıkıyor, ona tıklayarak dosya yükle seçeneğini işaretleyiniz. Birilerine yardımı dokunur umarım
Güncelleme: Daha fazla sayıda gönderi yapabilmeniz için sınıfı düzenledim arkadaşlar.

İntihal raporu ne işe yarar

Tezin onay alması için bilimsel kriterlere göre yazılması yanında intihal yapılmadığına dair özgünlük raporuna ihtiyaç vardır. Rapor alırken alıntılar ve kaynakça dahil edilmez. Bazı üniversiteler alıntı yapılmasına ve kaynakçaya yüzdelik sınır getirebilir. Raporun bir diğer amacı ise benzerliğin düşürülmesini sağlar.

İntihal raporu nasıl yorumlanır

İntihal raporunu aldınız ancak nasıl yorumlayacağınızı bilmiyorsunuz kısaca bunun üzerinde durmak istiyorum. Rapordaki renkli yazılar, alıntı yapılan bölümleri göstermektedir. Bu renkli yerleri tekrar yazarak azaltmanız gerekir.

Düzenleme nasıl yapılır

Düzenleme nasıl yapılır sorusu çok fazla sorulmaktadır. Danışman hocanız size raporu verdikten sonra incelediğinizde nerede intihal yaptığınızı göreceksiniz. Yapılması gereken tek şey bu kısımları azaltmaktır. Kabul edilebilir yüzdeye ulaşana kadar renkli alanları yeniden yazarak alıntıları düşürebilirsiniz.

Ücretsiz intihal programı araştıran öğrenciler makaleyi okuyabilir.

Yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share
Share
Close