Tez hazırlama

Yüksek lisans tez hazırlama, mezun olmak için gerekli olan son aşamadır. Tez hazırlama ile ilgili lisansüstü öğrencilerinin sormak istediği öğrenmek istediği birçok soru vardır. Elimizden geldiği kadar bu sayfada konu ile ilgili öğrencilerden gelen taleplere yer vereceğiz. Yüksek lisans tez hazırlama ile ilgili aşağıda öğrencilerden gelen ve ekibimiz tarafından verilen ya da sitede editorluk yapan lisansüstü öğrencileri tarafından verilen cevapları bulabilirsiniz.

 • isg alanında tezsiz yüksek lisansı bitirdim ve tezliye çevirmek istiyorum. Hangi üniversiteleri tercih edebilirim bilgisi olan var mı? Cevap : Ben uskudar universitesi tezsiz isg mezunlarina yonelik te kontenjan aciyo diye biliyorum. Tezsiz isg mezunu olup tezliye giren yakinlarim da var.
 • Bilimsel araştırma dersi altında ödev yapacağım da herhangi bi tez inceleyen(problem konusu cümlesi sorusu,hipotez,amaç,sayılti vs) inceleyen varmı acaba Cevap : Herhangi bir tezin özet, yöntem, varsa amaç kısımlarını okuyarak bulabilirsiniz. Hangi problem incelendi ? Bunun cevabini giris bolumunde nasil incelendi? Method kismina bakiniz. Neler bulundu sonuc kismina bakin? Bunlar ne anlam tasir? Tartisma kismina bakin. Yol gosterici olur.
 • Eğitim teknolojileri bölümünde yüksek lisans okuyorum ve tez konusu seçmem lazım. Güncel konular arasından tez konusu önerir misiniz? Cevap :  bir sınıf öğretmeni olarak etkileşimli tahtadan ders anlatıyorum bunun öğrenci verimliliği ile ilişkisi Vs konulu bi şeyler olabilir mi meb bu konuda baya seminer felan verdi bizlere baya üzerinde duruyorlar geleceği olan bi konu etkileşimli tahta Fatih projesi eba Vs.  Z kitaplarla ilgili çalışabilirsiniz hocam son donemde cok popüler. Connectivisim, nesnelerin interneti güncel konulardan bazıları. Ve Türkiyede bu konuda yapılmış yok denecek kadar az. Dikkate almanızı öneririm nacizane.
 • Tezi aralık ayı sonunda teslim etmeyi düşünüyorum. Tez jürim ocak ayında olacaktır. Tez bitirme tarihim teslim ettiğim tarih mi? Yoksa tezin onaylandığı tarih mi olur? Yani 2017 mi? 2016 mı? Cevap  : Onaylandığı tarih itibarı ile yüksek lisans mezunu olursunuz.
 • Elinde kimya ile ilgili tez onerisi olan arkadas var mi?
 • Spss programında tez verilerinin yorumlanmasında yardım edecek birini arıyorum. lütfen yardım bekliyorum.
 • Yüksek lisans tez intihal oranını nasıl düşürebilirim ?
 • Yüksek lisans tez aşamasında tez bitince hem doktora hem de başka bir alanda daha yüksek lisansa basvurabiliyr muyum? cevap Tezi bitirip mezun olunca isterseniz doktoraya isterseniz 2. bir yüksek lisansa başvurabilirsiniz. Aynı anda iki ayrı lisansüstü eğitime izin yok, ( tezsiz hariç )
 • Tez savunmam var. Üç asıl ve iki yedek olmak üzere 5 jüri üyesi görünüyor listede. Yedek üyeler ihtiyaç hasıl olması durumunda mı savunmaya katılıyorlar ? Yoksa her hâlükârda geliyorlar mı ? Cevap: İhtiyaç hasıl olduğunda gelirler. Jüride üç kişi olur. Başarılar hocam.
 • Tez Öner’i formu dolduruyorum da. Bu kaynakları otomatik bulan Türkçe bir program mevcut mu?
 • Şu an tez aşamasındayım ancak dilim olmadığı için ilk kaynağa ulaşmada ciddi sıkıntı yaşıyorum malesef ilk kaynaklar genelde ingilizce oluyor haliyle arama motorunu da Türkçe google akademik kullanıyorum, dil şartı olmadan tez yazanlar ya da fikri olan varsa önerilerinizi alabilir miyim?
 • Yüksek Lisans dönemimin Tez hazırlama aşamasındayım. “Zaman Yönetiminin İşletme Verimliliği Üzerindeki Etkileri” Üzerine araştırmamı yapmaktayım
 • karbon takviyeli nano kompozitler ile ilgili çalışma yapan veya bu alanda tez hazırlayan arkadaşım varmı? Cevap : Atatürk Üniversitesi tezlerine bak hocam bir ara bu alanda çalışan hocalar vardı belki benzer tezler çıkabilir
 • Yök tez merkezinde tez arama sonuçlarını bir ben mi göremiyorum arkadaşlar yoksa bir sorun mu var? varsa bilginiz var mı? Cevap : Yök bu sayfayı bir türlü tam çalışır hale getiremedi. Bir ara da izinsiz yazan tezlerin erişimi vardı çalışma sahiplerinin maillerini bulup istemiştim ve sayfadan ulaşabileceğim cevabını alınca tecrübe etmiş oldum.
 • Sosyal hizmet yüksek lisans öğrencisiyim. Ahlaki Gelişim kuramı ile ilgili bir makale yazmam gerekiyor. En az 5 kitap ve 5 makaleden yararlanıp.
  Kuramı tanıtıp, örnek bir vaka alıp, bu vaka üzerinden kuramı sosyal hizmet açısından değerlendirmesini yapacağım.
  Kaynak olarak bildiğiniz Kitap ve makale var mı ya da böyle bir çalışma yapan var mı? Cevap : ulusal tez merkezi sitesinden yayımlanmış tezlerden yararlanabilirsin. İlgili tezlerin kaynakçalarından faydalanarak kaynaklara ulaşabilirsin
 • Türkçe makaleler bulabileceğim siteler önerebilir misiniz bana? Siz tez, makale yazarken nereleri kullandınız? Cevap : öğrencisi olduğunuz veya çalıştığınız üniversitenin abone olduğu veritabanları vardır. bunları kütüphanenizin web sayfasından görebilirsiniz. abone veritabanları öğrenci ve akademisyenlerin kullanımına açıktır. Linke tıklayıp sayfaya ulaşabilirsiniz. Tıklayın .  Dokuz eylül kutuphanesine erişim de sıkıntı bu durumda. Ben de öyle biliyordum. Academia, proquest, google akademik’i kullaniyorum. Dediklerinizi de araştıracağım çok teşekkürler tekrardan.
 • Marka konusuyla ilgili tez yazacağım tez hazırlarken içindekiler kısmı için diğer tez örneklerinden yardım aldım fakat daha orjinal birşeyler çıkarmam mümkün mü yoksa standart sıralama şart mı tanım önem vs.. ayrıca bir sorum daha olacaktı tez yazarken kavram kısmını illa ki teze dahil etmeli miyiz yoksa direk uygulama ile de başlanabilir mi ? Bir arkadaşıma danışmanı direk uygulama yapmasını söylemiş böyle birşey mümkün mü ?
 • Sosyal bilimlerde, nitel, klasik bir doktora tezi ne kadar sürede yazılır acaba? Tez projesi hazırlıyoruz, hem sizden fikir almak istedim, hem kendimi değerlendirmek istiyorum. Tezi eve kapanıp yazmayı düşünüyorum. Evden yürütebileceğim bir işim var çünkü.
  Değerli fikirlerinizi alırsam sevinirim
 • Bağımsız Denetimden tez yazan veya tez yazmaya çalışan var mi ? Varsa makale, kaynak konusunda yardımcı olabilirler mi ?

 

 

 • Tez hazırlama ile ilgili aramalar
  tez hazırlama fiyatları
  tez hazırlama nedir
  tez hazırlama aşamaları
  tez hazırlama örnekleri
  tez hazırlama kuralları
  tez hazırlama merkezi
  tez danışmanlık
  tez hazırlama evi

orumlar

 • Emriye Gürbüz
  Pts 12 2016 -11:43 am

  Deni zticareti ile ilgili tez yazıyorum bir uzman desteğine ihtiyacım var.analizler ve alt başlıkların belirlenmesi konusunda
  5427743264 tel

  Cevapla

Yanıt bırakın

Share
Share
Close