Tez intihal raporu nasıl alınır

intihal raporu ile ilgili sorularİntihal raporu almak isteyen, lisans, yüksek lisans, master, tezsiz yüksek lisans ve doktora öğrencilerine  intihal konusunda sorun yaşayan tüm öğrencilere destek vermekteyiz. Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki tüm öğrenciler tez yazarken, makale, proje hazırlarken intihale düşebilir. Bunu sorun etmenize gerek yok. Lisans tezi, yüksek lisans tezi, uzmanlık tezi, master tezi, doktora tezi yanında bitirme projesi, mezuniyet projesi için de intihal raporu yapmak gereklidir.

Orjinallik intihal raporu

Lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri rapor almam lazım, rapor nasıl alabilirim, nereden alabilirim, en kısa sürede rapor almak istiyorum, turnitin ya da ithenticate raporu nasıl alınır şeklinde soru sormaktadır.

İntihal raporu nasıl alınır

Rapora ihtiyacı olan öğrencilere orjinal rapor vermekteyiz. 50 lira ücret karşılığında aynı gün içinde benzerlik raporunuz elinizde. Ücretsiz rapor almak için ücretsiz intihal programları makalesine göz atabilirsiniz.

İntihal düzenlemesi nasıl yapılır

Benzerlik raporunda hangi siteden, tezden, makaleden alıntı yapıldıysa bunu tekrar yazarak düşürmeniz gerekir. Tezde, projede, makalede benzerlik oranı düşürme desteği vermekteyiz. İntihal düzenlemesi nedir, düzenleme nasıl yapılır, düzenleme yapanlar var mı? düzenleme için nasıl yardım alabilirim diye bize ulaşan öğrencilere yardımcı olmaktayız.

İntihal oranı kaç olmalıdır

Siteye gelen en yoğun sorulardan biri de kabul edilebilir intihal oranının kaç olduğudur. Standart oran yok, üniversitenizin belirlediği oranı esas almanız gerekir. Bazı üniversiteler %15 kabul edebilirken, bazıları %30 isteyebilir. Bunun için tez yazım kılavuzuna bakabilirsiniz, ya da danışman hocanıza sorabilirsiniz.

Rapor örneği

Örnek rapor incelemek istiyorum diyen birçok lisans, yüksek lisans öğrencisi bizden talepte bulunmakta. Örnek orjinallik raporunu aşağıda inceleyebilirsiniz. İntihal raporu örneğinde gördüğünüz gibi yüzdelik oran sağda yukarıda görülmektedir. Bunun yanında renkli yazılar dikkatinizi çekebilir. Aynı renk yazılar, aynı kaynaktan alındığıbı ortaya koymaktadır.

İntihal oranı nasıl düşürülür

Oranın yüksek çıkması halinde danışman hocanız sizden oranın düşürülmesini isteyecektir. Peki intihal oranı nasıl düşürülür? Orjinallik belgesini elinize aldığınızda oranı ve hangi kaynaklardan alındığını görmektesiniz. Yapmanız gereken en basit çalışma, bu bölümleri farklı cümleler ile tekrar yazmaktır. Benzerlik seviyesini bu şekilde kabul edilebilir sınırlara çekebilirsiniz. İntihal raporu nasıl alınır makalesine göz atabilirsiniz. Ücretsiz intihal belgesi almak için ücretsiz intihal programları yazısını okuyabilirsiniz.

Rapor Almak İstiyorum

Aşağıdaki formu doldurup yollayabilirsiniz. Size hemen dönüş yapılacaktır.

 

Yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share
Share
Close